Přihlášky a termíny

Zelený přístup k životnímu prostředí volí i Univerzita Palackého. Proto na vás nečeká žádné složité papírování a posílání objemných obálek poštou. Vše většinou vyřídíte v teple domova přes internet – vyplněním elektronické přihlášky. Krátkou chvíli vám zabere ještě vyplnění stručné ankety mapující motivaci ke studiu. Pak už stačí jen zaplatit poplatek za přihlášku (či více přihlášek) a můžete čekat na dopis, kterým budete pozváni k přijímacím zkouškám. Předtím si ale zjistěte, z čeho budete přijímačky vlastně skládat. Ty se neliší jen fakulta od fakulty, ale jsou různé i v rámci jedné katedry.

Přijímací řízení

Přijímací řízení probíhají většinou od dubna do července. Pokud by vám to ale nevyšlo na první pokus, neváhejte podat odvolání, protože někdo, kdo se umístil před vámi, se nakonec může zapsat na jinou školu. Některé fakulty také vypisují dodatečně druhá kola přijímacích řízení, takže vstupní reparát můžete v případě nezdaru realizovat ještě v průběhu prázdnin. Jiné obory dokonce ani přijímačky nevyžadují. Informace o požadavcích na přijímací zkoušky najdete přehledně v katalogu programů a oborů, kde se dozvíte i to, kolik uchazečů se v loňském roce hlásilo, a kolik z nich bylo přijato.

Posuzování středoškolského a vysokoškolského zahraničního vzdělání

Jak se připravit?

Připravit se na přijímací zkoušky se můžete svou účastí na přípravných seminářích pro uchazeče o studium, které organizují některé fakulty a katedry. Týká se to zejména bakalářských studijních programů. Podmínky přijímacího řízení, termíny, poplatky a aktualizované informace o přijímacích zkouškách najdete na webových stránkách jednotlivých fakult:

Kde a jak se dozvědět více?

Pokud se budete chtít dozvědět o studiu u nás další informace, můžete navštívit náš stánek na veletrzích terciárního vzdělávání v Bratislavě a Nitře, Brně a v Praze. Další možností je si udělat výlet přímo do Olomouce na některý z našich dnů otevřených dveří. Doporučujeme vám také navštívit naše sociální sítě. Na nich se můžete zeptat na cokoli svých starších kolegů (Facebook, Instagram), prohlédnout si fotky univerzity (Tumblr) nebo zhlédnout stovky reportáží ze studentského života (YouTube). V neposlední řadě se pak můžete obrátit přímo na studijní referentky na jednotlivých fakultách.

Důležitá data do diáře

26.–27. 9. 2018

Veletrh Gaudeamus Nitra

9.–11. 10. 2018

Akadémia Vapac Bratislava

23.–26. 10. 2018

Veletrh Gaudeamus Brno

1. 11. 2018

Začátek podávání přihlášek ke studiu

7. 12. 2018

Den otevřených dveří

19. 1. 2019

Den otevřených dveří

22.–24. 1. 2019

Veletrh Gaudeamus Praha

Uzávěrky podání přihlášek ke studiu

28. 2. 2019
pro studium většiny Bc., Mgr. a nMgr. studijních programů v češtině na CMTF (1. kola)

30. 4. 2019
pro studijní programy Katolická teologie (prezenční studium), Teologické nauky (kombinované), Náboženství se zaměřením na vzdělávání (kombinované) a Učitelství náboženství pro základní školy (kombinované) na CMTF
pro doktorské studijní programy na FF (CZ i cizojazyčné) a doktorské studijní programy na PřF (CZ i v AJ)

13. 5. 2019
pro doktorské studijní programy na LF

31. 5. 2019
pro Ph.D. studijní programy v českém jazyce na PdF, FTK apd.

11.–13. 6. 2019
pro doktorské studijní programy na CMTF

16. 6. 2019
pro doktorské studijní programy Teoretické právní vědy a International and European Law [AJ] (od 1. 4. 2019)

17. 6. – 31. 7. 2019
pro bakalářské obory Charitativní a sociální práce a Mezinárodní sociální a humanitární práce na CMTF (2. kola)

31. 8. 2019
pro určité studijní programy v cizích jazycích (Bc. Mgr., nMgr., Ph.D., Th.D.)

Aktuální informace o termínech najdete na webu dané fakulty.